נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 050-5536181      facebooklogo

אילוף להגנה ולשמירה

אילוף להגנה ולשמירה מתקיים אך ורק בתנאי פנסיון דוגלנד ואורכו כחודשיים.

אילוף זה דורש מיומנות וידע בנושא ומתבצע על ידי רוני הלר, בעלי המרכז הכלבני.

על מנת לאלף כלב לשמירה ולהגנה חייב הכלב בראש ובראשונה לעבור אילוף למשמעת בסיסית, זאת על מנת שיהיה ניתן לשלוט בו. במסגרת אילוף זה מחזקים את הביטחון העצמי של הכלב, והוא לומד להכיר את יכולתו ועוצמתו. בנוסף, לומד הכלב להגן על בעליו מפני תוקף ולנטרל את הסכנה, הוא לומד להתריע ולהרתיע גנבים ומטרידים ובמידת הצורך אף לנטרל אותם ולשחררם בפקודה. בנוסף, הכלב לומד לעבור מכשולים שעומדים בדרכו. במהלך האילוף נקבעים מפגשים עם בעל הכלב על מנת שיוכל לראות ולהתרשם מהתקדמות הכלב ולהעלות בקשות שונות בהתאם לצרכיו.

בנוסף, חשוב ללמד את הבעלים כיצד להפעיל את הכלב בשעת הצורך

שיטת האילוף שלי

שיטת האילוף שאני דוגל בה, ועל פיה אני עובד, היא על בסיס של חיזוקים חיוביים ותיקונים שליליים.

בעזרת שיטה זו מתחזק הקשר בין הכלב לבעליו והכלב מבין בדיוק מה רוצים ממנו ועושה זאת בשמחה רבה לנוכח ריצוי בעלים. עניין זה משפיע בצורה שונה מבחינה פסיכולוגית על הכלב.

טרם התחלת האילוף, בזמן הגעת הכלב עם הבעלים למרכז הכלבני, אני שואב מידע מבעלי הכלב על אופיו והבעיות הספציפיות בהתנהגותו של הכלב. בנוסף אני צופה מהצד על מנת לאמוד את טיב היחסים בין הכלב לבעליו, דבר היכול להעיד על שורש בעיות ההתנהגות של הכלב.
בזמן תחילת העבודה עם הכלב אני משדר לכלב כי אני הדמות הסמכותית כרגע ועליו להישמע לי ולהוראותיי. תוך כדי כך אני משבח אותו כאשר הוא "מרוויח" זאת על ידי הפגנת התנהגות רצויה.

אני לא משתמש במזון או בחטיפים על מנת לאלף את הכלב מאחר והיא קלה מאוד אך אינה נכונה והופכת את הכלב לאגואיסט, שכן הוא מבצע את הפקודות לשם ריצוי דחף מסוים. מכאן שבעל הכלב צריך לרצות את כלבו על הצייתנות לפקודה מסוימת, וגישה זו אינה נכונה. מעבר לכך, בשיטת האילוף בחטיפים/נקניק אם יגיע "זר" עם חתיכת חטיף או נקניק ויפקוד על כלבכם, הוא יציית מייד על מנת לקבל את "הפרס" שהרוויח.

אחרי שהכלב מציית לפקודותיי בצורה אבסולוטית, תוך כדי האילוף אני משלב את הבעלים של הכלב, וכך הם לומדים לבנות מערכת יחסים שמושתת על אמון וכבוד הדדי. דבר נוסף נעוץ בכך שמאלפים רבים אינם נותנים את הדגש על סביבת העבודה. למעשה, חשוב מאוד לעבוד בסביבה עם גירויים ואף כאלו שמדמים את החיים מחוץ לבית ולגינה. במלים אחרות ¬– אין לאלף כלב בתנאי מעבדה!

כלב מאולף הינו כלב שמבצע פקודות למרות גירויים רבים וחזקים מסביב (חתולים, מכוניות, משאיות, כלבים אחרים ועוד).

יש לזכור כי כלב מאושר הינו כלב מאולף מאחר ולא כועסים עליו על מעשיו שאינו מודע כי אינם לגיטימיים. אילוף הוא תהליך ארוך וללא קיצורי דרך. הכלב הינו בעל חיים החי בלהקות, וחשוב שיזכור את מקומו בלהקה ותפקידו של בעל הכלב הוא להתנהג אליו בהתאם – כמנהיגו. כלב שלא יודע את מקומו בלהקה יבחן תמיד את בעליו, יהפוך לעצבני וחרדתי בעקבות המצב של אי וודאות או לחילופין יהפוך שתלטן ואגרסיבי.

האילוף נעשה בצורה חברותית וידידותית מאוד לכלב באמצעות הענקת כבוד רב ואהבה ללא גבולות.

טיפים לבחירת מאלף כלבים

  1. יש לבדוק את הרקע המקצועי של המאלף – צבא, משטרה או רקע רציני מחו"ל.
  2. הדרך הבטוחה והנכונה היא לבחור מאלף על פי המלצות מחברים או מכרים שאילפו אצל אותו מאלף ומרוצים מעבודתו, וגם ניתן להתרשם מרמת האילוף של הכלב.
  3. יש לבדוק את הוותק והניסיון של המאלף – אל תתנו למאלף לעשות את הסטז' שלו על כלבכם.
  4. מהי שיטת האילוף? מומלץ שלא תהיה קיצונית לשני הכיוונים – לא נחמדה מדי ובאמצעות חטיפים, ולא קשה מדי על ידי קולרי דוקרנים או קולרים חשמליים ללא הצדקה מקצועית.
  5. יש לבדוק האם למאלף יש בית עסק, דבר היכול להעיד על רצינות. במידה וכן, חשוב ללכת לראות האם הכלבים מטופלים כיאות ולבחון את יחסם של הכלבים למאלף.
  6. יש לבדוק שזוהי עבודתו היחידה של המאלף ולא איזושהי השלמת הכנסה נוספת כי כך האילוף גם ייראה.

בנוסף, במרכז ניתן לקבל שירותי פנסיון לכלבים, שירותי מספרה, מסירה ומכירה של כלבים ומכירת ציוד לבעלי חיים.